Yayındaki Parça

Yayındaki Parça

Yayındaki Sanatçı

Yayındaki Program

Nonstop Keyfi

01:00 24:00

Yayındaki Program

Nonstop Keyfi

01:00 24:00

Background

BU MEKTUP SANA

Tarafından yazılmıştırAçık 21 Eylül 2022

 

BU MEKTUP SANA

 

Bilmez, duymaz, görmez diye düşünmek cehalet meşalesini peşinen yakmaktan başka bir şey değildir. Yerin kulağı vardır sevdiğim.

Saklambaçlar kokar bazen, bazen bütün sakladıkların gün yüzüne çıkar ve bazen de bir tokat gibi çarpar yüzüne yalanların sevdiğim.

Deve kuşu misali başını toprağa sokman, kirli çamaşırlarından arınacağın anlamına gelmez ve ne kadar saklarsan sakla, sonunda ihanet gün yüzüne çıkar sevdiğim.

Köşe kapmacalar, köşe dönmeceler an gelir bir çekmecenin dar gözüne hapseder seni ve bu mahkûmiyet ömrünce içini yer bitirir sevdiğim.

Bilmezler doğru yaşamayanlar, dürüstlük ne sıcak ne şirin şeydir. Bilmezler ar etmeyenler, namus cennetten köşedir ve bilmezler kirlerinden arınmayanlar, temiz olmanın huzurunu sevdiğim.

Kıssadan hisse almayan bir gönül, ne büyük bir gaflet uykusundadır bilemezsin ve çok geç olduğunda her şey yeniden hayata başlamak nasıl bir ıstıraptır, utançtır tahmin bile edemezsin sevdiğim.

Hava kararmadan üstüne, bulutlar göz koymadan gözlerine ve yüreğinden güneş elini eteğini çekmeden, dön yüzünü hayatın düzüne sevdiğim.

Kargalar bile bazen inanmaz ya ve o kargalar ki “gak” seslerinden başka bir şey çıkaramazlar ya ama emin ol dünyanın birçok mantığına yaptıklarıyla kafa tutarlar. Fakat tek bir fark vardır, kargalarla senin aranda kalan, şu “gak guku” çıkart artık hayatından ve doğru, güzel konuş, güzel düşün, güzeli iste hayatında. Yok değil yakında kap kara kanatların, tüylerin çıkacak her yanından sevdiğim ve karanlığın dünyayı kaplayacak. Elini çabuk tut ve beyazı çok iste sevdiğim.

Yeterince siyah değil mi sence de bu alem? Yeterince mühürlenmedi mi kalpler? Ve yeterince yalan yok mu? Karanlıktan aydınlığa bir yol düşünmek bu kadar zor mu sevdiğim?

Düşmeden yürümek esassa ve kırmadan bir şeyleri düzeltmek mümkünse eğer; var git sevdiğim yoluna, kırılacak bende bir şey kalmadı ve sende de düşecek bir şey… Düşen ağlamazmış sevdiğim…

Bu mektup sana sevdiğim, içinden payına düşeni seç al. Kalbinin hangi çekmecesine istersen oraya sakla ve orada sonsuz olsun, gönlümün senli hicranları. Gün gelirde bakmak istersen, payına başka bir söz bulmak dilersen lazım olur sevdiğim.

Güzeli yaşamak varken, çirkinle işin ne sevdiğim?

 


Dinleyici Görüşleri

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak Gerekli Alanlar * İşaretlenmiştirOkumaya Devam Et

Sonraki Yazı

BU MEVSİMDE


casino